Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma davaları sadece eşlerin değil çocukların, tarafların ailelerinin ve vekillerinin dâhil olduğu karmaşık bir süreçtir. Bu süreç özellikle eşler açısından son derece sancılı ve zorlu geçmektedir. Bu süreç içerisinde tarafların bir yandan da dava dosyalarını takip etmeleri hem psikolojik hem de fizyolojik olarak ekstra yorucu olacaktır. Açıklanan nedenlerle; konunun uzmanı herkes tarafından tavsiye edilen boşanma avukatı tavsiye bir avukatla çalışmak en doğru tercih olmaktadır.

Hukuki Süreç

Alanında uzman bir avukat ile bu sürecin yönetilmesini tavsiye ederiz. Bu süreç içerisinde boşanma avukatınız, evlilik birliği içerisinde yaşanan olayların analizlerini yaparak sonuca en iyi giden hukuki yöntemi belirleyecektir. Evlilik içerisindeki boşanma sebeplerinin belirlenmesinin ardından hukuki temellendirmeyle boşanma davası açılacaktır. Alınan boşanma kararı ile birlikte çiftlerin ve varsa müşterek çocukların birtakım hakları gündeme gelmektedir. Velayet, nafaka, mal rejimi gibi birçok konuda kişilerin haklarını gözetmesi gerekmektedir.

Boşanacak çiftler yeterli bilgi ve donanıma sahip, boşanma davalarında uzman bir avukat ile süreci takip etme arayışı içerisindedir. Ancak bunu yaparken tarafların araştırma yaparak haklarını en iyi şekilde gözetecek biriyle çalışmaları lehlerine olacaktır. Bu süreç içerisinde avukatınız sizin için en iyi hukuki yolu seçecektir. Evlilik birliği içerisinde yaşamış olduğunuz sorunları tespit edecek ve bunu hukuki olarak temellendirecektir. Akabinde ise davanızı hak ve menfaatleriniz doğrultusunda takip edecektir. Dolayısıyla hukuka uygun delillerin dosyaya kazandırılması, hukuki dille ifade edilmesi ve sürelerin kaçırılmaması adına bir avukat ile sürecin yönetilmesi tavsiye edilmektedir.

Neden Uzman Bir Avukat?

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu il ve ilçelerde birçok avukat olmasına karşın alanında uzman bir ekiple çalışmak her zaman kişilerin tercih edeceği bir durum olacaktır. Zira boşanma dava sürecinin yönetimi oldukça uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu kapsamda kişilerin hak ve menfaatlerini gözeterek daha emin ve güvenilir adımlarla hareket edilmesi kişide güven oluşturacaktır. Yeterli bilgi ve donanıma sahip boşanma davalarında uzman ekibimiz ile müvekkil ve danışanlarımıza bu hizmeti sağlamaktan gurur duyuyoruz. Müvekkillerimize vermiş olduğumuz tavsiyeler doğrultusunda en az hasarla sürecin atlatılmasını sağlıyoruz. Bu nedenle de tavsiye edilen boşanma avukatı listesinde ilk sıradayız diyebiliriz. Bunu müvekkillerimizin memnuniyeti göstermektedir. Ofisimiz kurucu avukatı Av. Elif Nurbanu Or tarafından yazılan Boşanma davaları başvuru kitabı yine ofisimizin bu konudaki uzmanlığını göstermektedir. Ofisimiz boşanma avukatı tavsiye konusunda Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Konya Balıkesir, Bursa ve daha birçok ilde ön sırada gösterilmektedir. Or Hukuk ve Danışmanlık olarak boşanma davalarında olduğu gibi her alanda titizlikle çalışmaktayız.

Youtube kanalımız üzerinden de çeşitli hukuk dallarına ait video yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Aile ve Boşanma Davaları ile ilgili makalelerimiz ve daha detaylı bilgiye boşanma avukatı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.