Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Avukatlarımız

Avukat İbrahim Or , üniversite eğitimine Texas Houston’da başlamış olup Türkiye’ye döndükten sonra Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup avukatlık stajını Ankara Barosunda tamamlamasının ardından OR Hukuk ve Danışmanlık bürosunun kurucu avukatı olarak halen avukatlık faaliyetine Ankara Çankaya Çukurambar’da devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan İbrahim Or, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Aile hukuku medeni hukuk içerisinde yer alan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalının en önemli ayağı ise konunun uzmanı olan bir boşanma avukatı ile çalışmaktır. Aile ve Boşanma Davaları nişanlanma, evlenme, boşanma, nafaka, velayet gibi birçok konuyu kapsamaktadır. İyi bir boşanma avukatı ankara; birazdan aşağıda maddeler halinde bahsedeceğimiz konulara hakim ve sorulara cevap verebilecek düzeyde tecrübeli olmalıdır.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Yine 2010 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Özel Hukuk Dalında yüksek lisansı tamamladım.Türkiye’nin bir çok yerinde ceza ve hukuk mahkemelerinde hakim olarak görev yaptım.2023 yılında hakimlik mesleğinden emekli oldum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim. Evli ve 2 çocuk annesiyim.

Eskişehir doğumludur. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2014 yılından bu yana Ankara Baro Levhasına kayıtlı olarak aktif şekilde mesleğini icra etmektedir. Av. Tuğba Nur KIYMAZ, özellikle aile hukuku, ceza hukuku ve sözleşmeler hukuku alanında çalışmaktadır.

2023 yılında Ankara Barosu’nda stajını tamamlayarak Or Hukuk Danışmanlık’ta çalışmaya başlamıştır. 

 

Temel eğitimlerini Çanakkale’de almış, 2021 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur.

 

Gayrimenkul, blockchain ve kripto zinciri, adli yardım, enerji hukuku, icra takibi konularında pratik ve teorik bilgiye sahiptir.

 

Özel hukuk, boşanma ve tazminat davaları konusunda deneyim sahibidir ve özellikle yargısal işleyişte ortaya çıkan sorunlar ve çözüm aşamalarında aktif rol almıştır.

 

 

Kamu sektöründe 20 yıllık bir deneyime sahip, Ankara doğumlu bir avukattır.

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite eğitimini Ankarada tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Polis Akademisi mezunu olarak iki alanda lisans mezunudur. Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Sosyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

ATAUM Avrupa Birliği Temel Eğitim Programını da bitirmiş olup, kamuda AB uygulamaları, AB adaylık sürecinde güvenlik sektörü, AB Twinning (Eşleştirme) projelerinde görev yapmıştır.

 

Av.Buse Halıç

 Ankara doğumlu olup, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2021 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Yüksek Lisans programına başlamış olup, tez aşamasındadır.

Çalışmalarına OR hukuk Danışmanlık bünyesinde devam eden Av.Buse Halıç, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

 

1995 Erzurum doğumludur. İlk ortaokul ve lise öğrenimini Erzurumda tamamladıktan sonra Üniversite Yerleştirme Sınavından Türkiye Derecesi yaparak yerleştiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2017 senesinde Onur Derecesi ile mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği Anabilim Dalı yükseklisans öğrencisidir. Ankara Barosu Hukuk Fakülteleri iletişim ve iş birliği kurulu İle ortak yürütülen Baroportaj gibi birçok projenin içinde yer almıştır.

Stj.Av. Eda Nur Aydın

Trabzon doğumlu olup, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2023 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca da öğrenci stajları yapmıştır. Hukuk alanındaki yolculuğuna OR Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir Kadın Hakları ile yakından ilgilenen Stj. Av. Eda Nur Aydın Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi) konulu Counsil Of Europe bünyesinde eğitim aldı. Hukuk eğitimi boyunca birçok seminer ve yarışmalara katılarak hukuk kariyerini oluşturmaya başladı. Hukuki analiz ve sosyal ilişkileri güçlü olan Stj. Av. Eda Nur Aydın ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

 Ankara doğumlu olup, hukuk bürolarında sekreterya görevini üstlenerek iş hayatına başlayan, Eda Karabulut Halen OR Hukuk Ve Danışmanlık Ofisinde Sekreter olarak işine devam etmektedir.