Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Av. Sema Çoğan

Av. Sema Çoğan, 1999 yılında prestijli eğitim kurumlarından biri olan Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, hukuk alanındaki akademik yolculuğuna aynı üniversitenin Özel Hukuk Dalı’nda yüksek lisans yaparak devam etti. 2010 yılında yüksek lisansını tamamlayarak, akademik ve profesyonel bilgi birikimini pekiştirdi. Hukuk eğitimi boyunca gösterdiği başarı ve azim, kariyerindeki ilerlemesi için sağlam bir temel oluşturdu.

Mesleki hayatına adım attıktan sonra Türkiye’nin farklı şehirlerinde ceza ve hukuk mahkemelerinde hakim olarak görev yapan Çoğan, hukuk sistemi içindeki çeşitli zorluklarla yüzleşti ve birçok önemli dava ile ilgilendi. Görev yaptığı süre boyunca, adaletin sağlanmasında kritik bir rol oynadı ve hukukun üstünlüğünü her daim savundu. 2023 yılında, zengin bir deneyim ve pek çok başarı hikayesi ile hakimlik mesleğinden emekli oldu.

Orta derecede İngilizce bilen Av. Çoğan, uluslararası hukuk alanında da bilgi sahibi olup, bu yeteneği sayesinde farklı kültürlerden ve hukuk sistemlerinden gelen bilgileri anlamakta ve uygulamaktadır. Kişisel yaşamında, evli ve iki çocuk annesi olan Çoğan, ailesine olan bağlılığı ve onlarla geçirdiği kaliteli zamanı çok değerli bulmaktadır.

Emekliliğe adım attıktan sonra da hukuk alanında birikimini ve deneyimini genç avukatlar ve hukuk öğrencileriyle paylaşmaya devam eden Av. Sema Çoğan, meslek hayatı boyunca edindiği değerli bilgileri gelecek nesillere aktararak topluma katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Hukuk camiasında saygın bir konuma sahip olan Çoğan, adaletin sağlanması ve hukukun üstünlüğü ilkesinin korunması yönünde gösterdiği üstün çabalarıyla tanınmaktadır.