Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Boşanma Avukatı İstanbul

Aile, toplumun en küçük yapı taşıdır. Toplum içerisindeki düzeni sağlamak ise toplumun yapı taşı olan aile kavramından geçmektedir. Bu sebeple aile kavramına ve evlilik müessesine hukuk sistemimiz büyük önem vermektedir. Aynı şekilde boşanma avukatı İstanbul olarak faaliyetlerine konusunda uzman kadrosu ile devam eden ofisimiz, sadece bu konuda uzman avukatlar ile hizmet vermektedir.

Aile hukuku, medeni hukuk içerisinde yer alan bir hukuk dalıdır. Bu alan ise nişanlanma, evlenme, boşanma, nafaka, velayet gibi birçok konuyu kapsamaktadır. Dolayısıyla aile hukukun odak noktası adında da geçtiği üzere aile kavramı olup bu birliği oluşturmak için yapılan evlilik müessesidir.

Boşanma Nedenleri

Bir aile oluşturmak isteyen kişiler, hukuk sisteminin belirlediği şekli ve maddi şartlar altında evlenerek aile kavramını oluşturmaktadır. Ancak taraflar kimi zaman evliliği devam ettirmeme kararı alıp boşanmak istemektedirler. Boşanmanın birçok sebebi olabilmektedir. Bu çoğu zaman eşlerin evlilik birliği içerisindeki yükümlülüklerini yerine getirmemesinden kaynaklanmakla birlikte başka özel sebepler de olabilmektedir. Alınan boşanma kararı ile birlikte çiftlerin ve varsa müşterek çocukların birtakım hakları gündeme gelmektedir. Velayet, nafaka, mal rejimi gibi birçok konuda kişilerin haklarını gözetmesi gerekmektedir.

Merak edenler için boşanma nedenleri konulu makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Günümüzde boşanma oranlarında her geçen gün artış yaşanmaktadır. Dolayısıyla boşanmalardaki artış ile orantılı olarak aile hukukundan kaynaklı uyuşmazlık davalarına bakan boşanma avukatlarının sayısında da artış olmaktadır.

Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?

Boşanma davalarındaki artış oranı özellikle nüfus yoğunluğunun olduğu yerlerde daha çok olmaktadır. Türkiye geneline bakıldığında ise büyükşehirler olan İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antalya gibi nüfus yoğunluğunun olduğu yerlerde hem boşanma dava sayısı hem de boşanma avukatı oldukça çoktur. Bu nedenle kişiler yeterli bilgi ve donanıma sahip, boşanma davalarında uzman bir avukat ile süreci takip etme arayışı içerisindedir. Ancak bunu yaparken tarafların araştırma yaparak haklarını en iyi şekilde gözetecek biriyle çalışmaları lehlerine olacaktır. Bu süreç içerisinde avukatınız sizin için en iyi hukuki yolu seçecektir. Boşanma avukatı İstanbul olan ofisimiz bu konuda uzman kadrosu ile yanınızdadır. Evlilik birliği içerisinde yaşamış olduğunuz sorunları tespit edecek ve bunu hukuki olarak temellendirecektir. Akabinde ise davanızı hak ve menfaatleriniz doğrultusunda takip edecektir. Dolayısıyla hukuka uygun delillerin dosyaya kazandırılması, hukuki dille ifade edilmesi ve sürelerin kaçırılmaması adına bir avukat ile sürecin yönetilmesi tavsiye edilmektedir.

Büromuz aile hukukundan kaynaklı davalarda her türlü danışmanlık hizmetini, boşanma avukatı istanbul olarak vermektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlama, çekişmeli boşanma davası, mal paylaşımı, nafaka, velayet, evlilik sözleşmesi gibi birçok alanda danışan ve müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.  Bu dava konularında bilgi almak isterseniz alanında uzman boşanma avukatına danışmanızı tavsiye ederiz.

Youtube kanalımız üzerinden de çeşitli hukuk dallarına ait video yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Aile ve Boşanma Davaları ile ilgili makalelerimiz ve daha detaylı bilgiye boşanma avukatı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.