Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Malta Vatandaşlığının Yatırım Yoluyla Kazanılması

Malta, Akdeniz’in merkezinde yer alan bir takımadadır. Romalılar, Moors, Saint John Şövalyeleri, Fransızlar ve İngilizler de dahil olmak üzere bir dizi hükümdarla ilgili tarihi yerlerle dolu bir ülkedir. Çok sayıda kaleye, megalitik tapınaklara ve M.Ö. 4000’lere tarihlenen Hypogeum’a sahiptir.

Malta en büyük adadır ve kültürel, ticari ve idari merkezdir. Ada, İngilizce veya yeni bir beceri öğrenmekten, tarihini keşfetmeye veya form tutmaya kadar hem denizde hem de karada çok sayıda uzmanlık aktivitesi sunmaktadır. Ve eğer bunlar yeterli değilse, Malta’nın iki kardeş adası Gozo ve Comino, hoş bir manzara değişikliği veya kendi başlarına alternatif destinasyonlar olabilir. Malta, İngiliz kolonisinin bir parçasını oluşturan Birleşik Krallık ile güçlü bağları olan bir cumhuriyet adasıdır ve İngiliz Milletler Topluluğu’nun bir üyesidir. Malta 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesidir ve daha sonra 2008 yılında Euro Bölgesi’ne katılmıştır.

Malta Vizesinin Faydaları

 • ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere 186 dan fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı
 • Şeffaf ve saygın bir finans merkezine ve uluslararası ticaret için önemli bir yargı alanına erişim
 • Ana başvuruya ek olarak; eş, çocuklar, ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabayı dahil etme fırsatı
 • Bir AB ülkesinde çalışma, yaşama veya okuma hakkı
 • 300 günden fazla güneş ışığı olan stratejik bir konuma sahip, yaşamak veya ikinci bir ev sahibi olmak için cazip bir yer.

Neden Yatırım Yoluyla Malta Vatandaşlığı?

Dil Bariyeri Yok

Bireylerin Malta Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programına kabul edilmeleri için belirli bir dili bilmeleri gerekmez.

Herhangi bir Avrupa Ülkesinde yaşama çalışma ve okuma hakkı

Malta Vatandaşlığına sahip kişiler önemli bir hareketlilikten yararlanırlar. Herhangi bir AB ülkesinde yaşama, eğitim alma ve çalışma özgürlüğüne sahiptirler.

Schengen Vizesi

Schengen ülkeleri arasında vizesiz seyahatten yararlanın.

Doğrudan Yatırım Yoluyla Vatandaşlığa Kabul Yoluyla Malta Vatandaşlığı süreci, ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunan yabancı bireylere ve ailelerine vatandaşlığa kabul belgesi yoluyla vatandaşlık verilmesine olanak tanır. Bu, 36 aylık (veya istisnai olarak 12 aylık) bir ikamet süresinin ardından mümkündür. Her başvuru, başvuranların kapsamlı geçmiş kontrolleri de dahil olmak üzere sıkı bir durum tespiti sürecine tabidir.

Doğrudan Yatırım Yoluyla İstisnai Hizmetler için Vatandaşlığa Kabul Yoluyla Malta Vatandaşlığı, Malta Vatandaşlık Yasası (CAP. 188) ve 2020 tarihli 437 sayılı Yasal Bildirim ile düzenlenmektedir.

Dünyanın dört bir yanından yüksek itibarlı ve tanınmış kişileri çekmeyi ve Malta’yı Yatırım Göçü piyasasında ön planda tutmayı amaçlayan Malta hükümeti, Yatırım Yoluyla Vatandaşlık için yeni hızlandırılmış rotayı yayınladı.

“Malta ülkesine doğrudan yatırım yaparak tüm aile için Malta Vatandaşlığı elde etmek”

Malta Vatandaşlığına Nasıl Hak Kazanılır?

Birinci aşama: En az 3 yıllık Malta ikametinden sonra vatandaşlığın kazanılması için 600.000 Avro ve her bir ilave bağımlı için 50.000 Avro veya istisnai olarak minimum 1 yıllık oturumun ardından Malta vatandaşlığı kazanılması için 750.000 Avro Devlet katkısı ödenmesi gerekir.

İkinci aşama: Malta’da beş yıl boyunca elde tutulması gereken en az 700.000 Avro değerinde bir konut satın alınması. Alternatif olarak, kira değeri yıllık en az 16.000 Avro olan ve yine beş yıl süreyle elde tutulan bir konutun kiralanması. Bu beş yıllık süre zarfında mülkün alt kiraya verilemeyeceğini lütfen unutmayın. İkamet süresi boyunca 36 aylık (veya istisnai olarak 18 aylık) bir kira sözleşmesi veya mülk satın alınması gerekmektedir

Üçüncü aşama: Malta Topluluğu Ajansı tarafından onaylanan kayıtlı bir spor, kültür, bilim, hayırseverlik, hayvan refahı veya sanatsal sivil toplum kuruluşuna veya topluma en az 10.000 Euro tutarında bağış.

Malta’da en az 36 ay (veya istisnai olarak 12 ay) yasal olarak ikamet etmek ve aynı süre boyunca yıllık kira değeri en az 16.000 Avro olan bir konutun kiralanması.

Başvuru sahiplerinin vatandaşlık başvurusunda bulunabilmeleri için geçerli bir ikamet kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Ana başvurana bağlı olarak Malta vatandaşlığına başvurabilecek kişiler

Tek eşli evlilik olduğu sürece eş. Medeni birliktelik, aile içi birliktelik ve ortak hukuk evliliği de dahil olmak üzere hayat arkadaşları da bu kapsama girmektedir ve bu yönetmelikte geçen “eş” terimi cinsiyet ayrımı gözetilmeksizin yorumlanacaktır;

Vatandaşlık başvurusunun yapıldığı tarihte 18 yaşın altında olan bakmakla yükümlü olunan çocuklar;

Vatandaşlık başvurusunun yapıldığı tarihte 18 yaşından büyük ancak 29 yaşından küçük (29 yaş dahil değildir), evli olmayan ve tamamen veya öncelikle desteklenen çocuklar;

Başvuru sırasında on sekiz (18) yaşını doldurmuş olan ve engelli kişi olarak nitelendirilen bakmakla yükümlü olunan çocuklar;

Vatandaşlık başvurusunun yapıldığı tarihte 55 yaşın üzerinde olan ve Asıl Başvuru Sahibi tarafından tamamen veya öncelikle desteklenen bakmakla yükümlü olunan ebeveynler.

Şartlar Ve Koşullar

 • Potansiyel başvuru sahipleri, Malta’da fiziksel olarak bulunmalı ve ikamet etmelidir. Bu koşullar, belgelenmiş kanıtlar sağlanarak karşılanmalıdır.
 • Fiziksel mevcudiyet gerekliliği, başvuru sahiplerinin ülke ve toplumla önemli bir bağ kurmasını sağlayarak Malta yaşam tarzı ve kültürüne yönelik derin bir takdiri teşvik etmektedir
 • Bu ikamet şartı, vatandaşlık başvuru sürecinin önemli bir parçası olup, gerçek entegrasyonu ve ulusa bağlılığı teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bizimle 5 Basit Adımda Başvurun

 1. Bize bazı temel belgelerinizi göndererek başlayın. -Pasaportunuzun bir kopyası, adres kanıtı olarak en son elektrik faturanız ve özgeçmişiniz.
 2. İkamet Başvurusu bir sonraki aşamadır (3 hafta). Tüm belgeler toplandıktan sonra, müşteri biyometrik randevu için fiziksel olarak katılır ve Malta ikamet kartı düzenlenir. Bu aşamada, ya 12 aylık rotayı ya da 36 aylık rotayı seçeceksiniz.
 3. Yatırım Yoluyla Vatandaşlık uygunluk başvuru formu, 36 ay (veya 12 ay) dolmadan önce sonuçlandırılır ve Malta makamlarına sunulur. İşlem süresi yaklaşık 4 ay sürmektedir.
 4. Uygunluk başvurusu kurum tarafından onaylandıktan sonra bir onay mektubu düzenlenir. On iki aylık rotayı seçen bir başvuru sahibi, on iki aylık ikamet süresi geçtikten sonra Malta vatandaşlığı için başvurabilir. Müşterinin, tanınmış bir gönüllü kuruluşa bağışta bulunmanın yanı sıra Malta hükümetine mali katkılarda bulunması gerekecektir.
 5. Bu yapıldıktan sonra, müşterinin Malta’ya bağlılığını bildirmek için yemin etmesi gerekecektir. Daha sonra vatandaşlığa kabul belgesi düzenlenir. Bundan sonra, müşterinin Malta pasaportu için başvurmasına yardımcı olacağız ve oturma izni 05 verilecektir. Bu adım normalde 8 ay sürer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilecek makaleler