Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Uyuşturucu Avukatı İstanbul

Günümüzde uyuşturucu maddeye ulaşım eskisine nazaran daha kolay olduğu için tüm devletler tarafından etkili bir şekilde mücadele edilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde özelliklede İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde uyuşturucu davaları yaygın bir şekilde görülmektedir. Kanun koyucu uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan, bulunduran, imal ve ticaretini sağlayanlara karşı birçok caydırıcı ve ıslah edici yöntemlere yer vermeye çalışılmıştır. Uyuşturucu davaları kamu davası olup süreci iyi yönetmek gerekmektedir. Or Hukuk ve Danışmanlık uyuşturucu avukatı İstanbul olarak süreci başından itibaren büyük titizlik ve hassasiyetle yöneten ekibimiz ile tüm olaylara profesyonel bir bakış açısıyla yaklaşmaktayız.

Hukuki Boyut

Uyuşturucu ile mücadeleye büyük önem verilmesi sebebiyle Kanun kapsamında büyük oranda cezalar öngörülmüştür. Şüpheli ve sanık açısından hayatını etkileyecek ağır sonuçlar doğurabilecek olması sebebiyle bu süreçte hassas ve dikkatli davranılması gerekmektedir. Zira yanlış bir ifadenin sonucunda cezai olarak daha büyük bir yaptırıma tabi tutulmasına yol açabilecektir. Ceza davası ya da soruşturması ile karşılaşıldığında alanında uzman bir ekip ile süreç takip edilmelidir. Zira kritik sonuçlar doğurmaması adına sürecin başındaki emniyet ifadesinden, savcılık aşamasına ve oradan da mahkeme aşamasında tüm deliller özenle ve dikkatle değerlendirilmelidir. Gerek usul gerekse de savunma aşamasında profesyonel bir yardım almak her zaman için yararlı olacaktır.

Uyuşturucu madde ele geçirildiğinde öncelikle kullanım amaçlı mı yoksa ticari amaçlı mı bulundurulduğu tespit edilmelidir. Zira bu kıstasa göre verilecek ceza değişkenlik göstermektedir. Ancak bu değerlendirme yapılırken ele geçirilen uyuşturucu maddenin türü ve kişinin normalde kullandığı miktara göre değişmektedir. Tüm bu değerlendirmelerin sonucunda mahkeme kişi hakkında kararını verecektir.

Özellikle nüfusun yoğun olduğu yerler olmak üzere başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi birçok ilde yıllardır uyuşturucu ceza dosyaları alanında hizmet vermekteyiz. Alanında uzman ve profesyonel ekibiyle çalışan büromuzda, danışan ve müvekkillerimizin menfaatlerini gözeterek hukuki hizmet vermekteyiz.

Uyuşturucu davaları oldukça uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu kapsamda hak ve menfaatler gözetilerek daha emin ve güvenilir adımlarla hareket edilmesi gerekmektedir. Yeterli bilgi ve donanıma sahip uyuşturucu davalarına hakim uzman ekibimiz ile müvekkil ve danışanlarımıza bu hizmeti sağlamaktan gurur duyuyoruz. Or Hukuk ve Danışmanlık, uyuşturucu avukatı İstanbul olarak uyuşturucu davalarında olduğu gibi her alanda titizlikle çalışmaktayız.

Youtube kanalımız üzerinden de çeşitli hukuk dallarına ait video yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Uyuşturucu madde ticareti, suçu ve cezası konulu makalemize uyuşturucu avukatı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.