Edit Content
KURUMSAL
FAALİYET ALANLARI
MEDYA

Av. İhsan Makas

Av. İhsan Makas, 1995 yılı Erzurum doğumlu bir hukuk profesyonelidir. Eğitim hayatına Erzurum’da başlayarak ilk, orta ve lise öğrenimini başarıyla tamamlamıştır. Üniversite Yerleştirme Sınavında elde ettiği Türkiye derecesi ile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşmiş ve 2017 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Şu anda İstanbul Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Üniversite yıllarında, birçok Model United Nations (MUN) etkinliği ve çeşitli üniversiteler ile kurumlar tarafından düzenlenen Moot Court (Kurgusal Dava) organizasyonlarına aktif olarak katılmış, bazılarında organizasyon ekibinde yer almıştır. Ayrıca, Ankara Barosu Hukuk Fakülteleri iletişim ve iş birliği kurulu ile ortaklaşa yürütülen Baroportaj gibi birçok projede de görev almıştır.

Mesleki kariyerinin ilk yıllarında, boşanma konusunda mal rejimi davaları üzerine yoğunlaşarak bu alandaki tecrübelerini “Eşler Arasındaki Mal Rejimi Davalarında Yargıtay Uygulamaları” adlı bir kitapta toplamıştır. Kitap, Ekim 2020’de yayımlanmıştır.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra, İhsan Makas tiyatro ile de uzun yıllardır ilgilenmektedir. Ankara Barosu bünyesinde gerçekleştirilen birçok tiyatro gösterisinde başrol oynamış, ayrıca drama ve tiyatro oyunculuğu eğitimleri veren Lâ Sanat Derneği’nin kurucu başkanlığını yapmaktadır. Bu dernek aracılığıyla, sanata ve kültüre olan katkılarını sürdürmektedir.